Single post
kasa-fiskalna-dla-prawnika-38465-sm.jpg

Obowiązkowa kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

Początek 2015 roku wiąże się z nowym obowiązkiem posiadania i używania kas fiskalnych. Dotyczy on kosmetyczek, fryzjerów, mechaników, lekarzy i dentystów oraz prawników, którzy dotychczas byli zwolnieni od tego rodzaju podatku. Niezależnie od wielkości kancelarii prawniczej czy od osiąganych obrotów w ciągu roku kasę fiskalną muszą mieć wszystkie wymienione zawody.

Jaka powinna być kasa rejestrująca dla prawnika? W pierwszej kolejności powinna być elegancka, lekka, praktyczna i niewielkich rozmiarów.  

Jaki czas przewidziano na zakup kas?

Każda osoba świadcząca usługi prawne na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych musi obowiązkowo zakupić urządzenie fiskalne. Natomiast na zainstalowanie go będą mieć czas do 1 marca 2015 roku. Kasa fiskalna dla prawnika powinna zostać zgłoszona do Urzędu Skarbowego i przygotowana do pracy. Wcześniej obowiązywały zwolnienia dotyczące limitu obrotu, małej liczby transakcji oraz formy zapłaty. Jednak nowe rozporządzenie Ministerstwa Finansów zlikwidowało je.

Zwrot poniesionych kosztów

Przy pierwszym zakupie urządzeń rejestrujących przysługuje zwrot poniesionych kosztów – niezależnie od ilości zakupionych sprzęt ów. Kasa fiskalna dla prawnika jest objęta 90 % zwrotem, nie większym niż 700 złotych. Wystarczy, że zgłosimy ją do Urzędu Skarbowego i będziemy serwisować raz na dwa lata. Warto skorzystać z tej możliwości i zaoszczędzić pieniądze.

Idealna kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika powinna być mała, lekka i bardzo funkcjonalna. Warto postawić na sprzęt, który bez trudu zmieścimy w teczce. Dodatkowo powinna być wyposażona w wytrzymały akumulator, dzięki któremu urządzenie będzie działało bardzo długo bez podłączenia do źródła zasilania. Kasa rejestrująca powinna być  również elegancka i prosta w obsłudze. Chcąc mieć pewność, że sprzęt będzie się doskonale sprawdzał warto zamówić profesjonalistów. Oni wybiorą najodpowiedniejszą kasę dla zawodu prawnika i zgłoszą wszystkie potrzebne informacje do Urzędu Skarbowego.