Single post
wagi-sklepowe-17698-sm.jpg

Nowoczesne wagi sklepowe

Wagi sklepowe

Wagi sklepowe

Współczesne wyposażenie punktów handlowych znacznie różni się od wyposażenia sklepów sprzed kilkunastu laty. Szczególną uwagę klientów przyciągają zwykle innowacyjne dekoracje sklepowe, różnorodność towarów a także sposób ich wyeksponowania i zachęcenia klientów do kupienia. Obok tych najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia sklepów, na uwagę zasługują również urządzenia funkcjonalne, które zwykle pełnią rolę drugoplanową. Są to przede wszystkim urządzenia klimatyzacyjne i nadmuchowi, lady chłody i regały chłodnicze a także liczne urządzenia pomiarowe.

Wyposażenie sklepów spożywczych

Największą różnorodność wyposażenia sklepowego zauważa się głównie w sklepach branży spożywczej. Tu już po przekroczeniu drzwi zauważa się elementy urządzenia lokalu handlowego nie spotykane w innych branżach. Mowa tu w szczególności o urządzeniach pomiarowych, takich jak Wagi Sklepowe. Ich różnorodność jest tym większa im większy jest lokal handlowy i jego asortyment. Najbardziej popularną są dziś wagi sklepowe platformowe, które wyparły całkowicie z obiegu klasyczne wagi z szalkami i odważnikami. W nowoczesnych rozwiązaniach  pomiarowych wykorzystuje się najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne, które zwiększają nie tylko dokładność ważenia, ale jednocześnie pozwalają na ważenie coraz mniejszych i lżejszych przedmiotów.

Wspomniane wagi platformowe najczęściej mają również dodatkowe funkcje, które pozwalają na połączenie ze skanerem umożliwiają czytanie kodów kreskowych produktów. Dzięki temu istnieje możliwość automatycznego odczytania nazwy produktu, jego zważenia i obliczenia ceny jednostkowej opakowania. Dodatkową funkcję posiadają również wagi sklepowe kalkulacyjne, w których istnieje możliwość zaprogramowania odpowiedniego towaru pod konkretnym symbolem, dzięki czemu nie ma potrzeby wielokrotnego odczytywania jego nazwy. Wystarczy naciśnięcie odpowiedniego klawisza, by waga samodzielnie odczytała nazwę i wagę produktu. Niektóre z przedmiotowych wag mają również możliwość automatycznego obliczenia ceny i wydrukowania etykiety z kodem kreskowym.

Pozostałe wyposażenie sklepowe

Oprócz urządzeń pomiarowych, niezbędne są również urządzenia chłodnicze. Są to zarówno te do utrzymania określonej temperatury powietrza w pomieszczeniach sklepowych, czyli klimatyzatory, wentylatory i urządzenia grzewcze jak i odpowiednie szafy, lady i regały chłodnicze do przechowywania produktów wymagających niskich temperatur.