Single post

Kasy fiskalne – które wybrać?

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Wybór urządzeń rejestrujących sprzedaż towarów, które posiadasz w ofercie swojego sklepu lub też usług, które Twój zakład proponuje klientom, jest stosunkowo łatwy. Mimo iż na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzenia, przy zakupie własnego egzemplarza kieruj się przede wszystkim typem działalności, którą prowadzisz. Inne funkcje ma aparat przeznaczony do użytku w supermarkecie, a inne model mający zastosowanie w małych punktach sprzedaży. Jak dobrać sprzęt do własnych potrzeb? Przeczytaj poniższe wskazówki.

Kasy fiskalne do dużych przedsiębiorstw

W przypadku supermarketów, gdzie każdego dnia obsługiwane są duże grupy klientów, sprawdzą się kasy fiskalne z wieloma przydatnymi funkcjami. Przede wszystkim powinny to być kasy systemowe, które będą posiadać możliwość łączenia się z innymi urządzeniami, jak skanery lub wagi. Zwróć uwagę także na klawiaturę modelu. Powinna być wytrzymała, aby po pewnym czasie z przycisków nie zniknęły oznaczenia. Konieczne są także dodatkowe funkcje, jak na przykład czytnik kart magnetycznych.

Kasy fiskalne do małych firm i sklepów

Odpowiednie kasy fiskalne muszą być proste w obsłudze. Powinny posiadać intuicyjne menu, dzięki któremu obsługa klienta będzie szybsza i łatwiejsza. Możesz także wybrać model mobilny, który zazwyczaj jest zasilany akumulatorowo. W takim urządzeniu kopie paragonów zapisywane są na elektronicznych nośnikach danych. Małe sklepy nie prowadzą zaawansowanego systemu sprzedaży, dlatego też urządzenia rejestrujące nie muszą posiadać zbyt wielu funkcji. Nie jest Ci potrzeby także czytnik kart magnetycznych. W razie potrzeby możesz zakupić ten dodatek u producenta sprzętu.

Użytkowanie

Zarówno małe, jak i duże Kasy fiskalne wymagają odpowiedniego użytkowania. Zadbaj o regularne przeglądy techniczne sprzętu. Pamiętaj także, aby Twoi pracownicy każdego dnia podsumowali zyski. Raport fiskalny dobowy pozwoli sprawdzić, jak duży utarg uzyskaliście, a także zapisze te dane w pamięci urządzenia rejestrującego. Każde urządzenie posiada oczywiście gwarancję, dlatego też w razie awarii od razu zgłoś się do serwisu.