Single post
kasa-fiskalna-dla-prawnika-37435-sm.jpg

Kasa fiskalna dla prawnika to absolutna nowość

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

Dla wielu osób dosłowną fantastyką jest zobaczenie paragonu na przykład po skorzystaniu z usługi radcy prawnego. W Polsce mało który prawnik rozlicza swoje dochody z wykorzystaniem kasy fiskalnej. Sprawa jest naprawdę dziwna, ponieważ zgodnie z prawem powinni to robić, a zwolnienie daje warunek, który ciężko sobie wyobrazić w przypadku prawników. Zgodnie z literą prawa kasa nie musi być zainstalowana w sytuacji, kiedy to dana firma nie zarobi w ciągu roku 20 tysięcy złotych. Zarabiasz mniej to nie musisz montować kasy. Czy jednak ktoś jest w stanie wyobrazić sobie kancelarię prawniczą, z marmurami w środku, pięknie odmalowanymi ścianami, nowymi komputerami, która tyle nie zarobi? Dokładnie tak samo uważa Ministerstwo Finansów i właśnie z tego powodu doczekaliśmy się zmiany przepisów. Od 2015 roku nie będzie już wymówki od instalowania kasy w przypadku prawników i kilku innych grup zawodowych.Przepis wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku, ale oficjalnie dopiero od 1 marca będzie taki obowiązek ponieważ podatnicy mają 2 miesiące czasu na dopasowanie się do nowych przepisów. Efekt jest więc taki, że idąc teraz po poradę prawną powinniśmy zawsze dostać paragon za opłacone usługi. To bardzo dobrze, ale chodzi nie tylko o to, że będzie zniechęcać prawników do ukrywania własnych dochodów. Chodzi tutaj również o to, że kasa fiskalna dla prawnika zwiększy bezpieczeństwo klientów.

Jak na razie udanie się na przykład po poradę prawną kończy się tym, że w razie złej porady nie mamy tak naprawdę do kogo zgłosić się po zadośćuczynienie. Prawnik nie dał nam paragonu to nawet nie musi się przyznać do tego, że w ogóle nam pomagał. Teraz kasa fiskalna dla prawnika sprawi, że będziemy mieli tego typu potwierdzenie.

Oczywiście Kasa Fiskalna Dla Prawnika może mieć także swoje drugie dno. Chodzi tutaj o to, że mogą wzrosnąć ceny usług prawników, którzy teraz będą odprowadzali większe podatki, a koszty przerzucą na klientów. Nawet jeśli tak będzie to i tak zyskamy na jakości usług, więc nie ma co się denerwować.