Single post
kasa-fiskalna-dla-mechanika-37302-sm.jpg

Kasa fiskalna dla mechanika – nowe regulacje prawne

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Czy kasa fiskalna jest tym co spędza Ci sen z powiek? Jeśli tak, a do tego prowadzisz swój warsztat mechaniczny to musisz mieć świadomość tego, że niestety ale od 1 marca 2014 roku kasę i tak będzie trzeba w swojej firmie zainstalować. Wynika to ze zmiany prawa, która weszła w życie tak naprawdę 1 stycznia, ale obowiązywać na dobre będzie od 1 marca, gdyż mamy 2 miesiące czasu na to, aby się odpowiednio do tego wszystkiego przygotować. Skąd wynika taka zmiana i w ogóle o co w niej chodzi? Zmiana wynika oczywiście głównie z powodów finansowych, ale ma ona także na celu ochronę praw samych konsumentów, a więc w tym wypadku właścicieli samochodów, którzy naprawiają swoje pojazdy. Sama zmiana za to dotyczy wykluczenia pewnych grup zawodowych ze zwolnienia od kasy.Biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące prawo kasa fiskalna dla mechanika nie była konieczna wtedy, gdy cały warsztat nie przekracza pewnego progu dochodowego. Próg ten ulegał zmianom, ale na chwilę obecną wynosi 20 tys. złotych. Jest to kwota netto, i dotyczy ona rocznego zarobku, a więc obrotu jaki firma osiąga w ciągu całego roku. Zmiana wzięła się z racji nagminnego zaniżania swoich dochodów, właśnie przez mechaników, choć dopuszczają się tego również lekarze i właściciele wielu salonów kosmetycznych, w tym także i fryzjerzy.

Ostatecznie więc kasa fiskalna dla mechanika będzie po prostu obowiązkowa niezależnie od tego ile taka firma ma klientów, ile ludzi zatrudnia czy na przykład jak dużo pieniędzy zarabia. Czy tego chcemy czy nie to każdą transakcję będzie trzeba rozliczać przez kasę, a klient ma pełne prawo do żądania paragonów.

Na pewno właściciele wielu małych warsztatów obawiają się teraz wysokich kosztów. Pocieszenie stanowi jednak to, że kasa fiskalna dla mechanika jak zawsze będzie podlegała zwrotom. Chodzi o to, że zakup pierwszej kasy do firmy jest zawsze częściowo refundowany. Zwrot jaki nam się należy wynosi 90% kwoty, która zastała wydana na kasę, ale górny limit tego zwrotu wynosi 700zł. Koszty zakupu urządzenia wcale nie muszą być więc takie wysokie.