Single post
kasa-fiskalna-dla-lekarza-37320-sm.jpg

Kasa fiskalna dla lekarza zmniejszy problem ukrywania dochodów

Kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Mentalność obywatela naszego kraju jest całkiem ciekawa. O ile w zachodniej części Europy pojawienie się nowych przepisów sprawia, że ludzie zwyczajnie się do nich dopasowują i zmieniają przyzwyczajenia tak w Polsce jest zupełnie inaczej. Polak nie próbuje nawet myśleć jak rozwiązać sprawę, aby dopasować się do nowych przepisów. Nasz obywatel od razu myśli tylko w jaki sposób je obejść, aby nikt tego nie wykrył i sam oczywiście na tym zarobił. Do wielu nieprawidłowości dochodzi niestety pośród osób prowadzących własne działalności gospodarcze. To prawda, że prowadzenie firmy w Polsce jest trudne i bez kombinowania może być naprawdę słabo, ale w niektórych rodzajach firm kombinowanie jest trochę przesadzone i budzi ogromne wątpliwości.Czy kiedykolwiek idąc prywatnie do lekarza na zabieg czy po poradę otrzymałeś paragon? Pewnie nie, a przecież to bardzo dziwne. Kasa fiskalna dla lekarza nie jest obowiązkowa tylko w przypadku, gdy roczne dochody nie przekraczają 20 tysięcy złotych. Wtedy faktycznie lekarz nie wystawi nam paragonu bo nie musi mieć kasy fiskalnej. Czy ktoś jednak wierzy w ogóle w to, że taki gabinet lekarski nie zarobi tych pieniędzy w ciągu roku? Patrząc na wygląd tych gabinetów i ilość pacjentów każdego dnia sytuacja ta wydaje się wręcz niedorzeczna.

Dokładnie tak samo myśli Ministerstwo Finansów i dlatego od 2015 roku obowiązkiem będzie już kasa fiskalna dla lekarza, co oznacza brak możliwości skorzystania z powyższego zwolnienia. Ogromna część lekarzy, która powinna budzić przecież zaufanie społeczne, niestety rujnuje tę dobrą opinię ukrywają swoje dochody. Co więcej to lekarskie przyzwolenie, gdyż nie ma chyba w kraju gabinetu, który naprawdę tę kasę posiada, oczywiście mowa tutaj o małych gabinetach lekarskich.

Kasa Fiskalna Dla Lekarza obowiązkowa ma więc tak naprawdę zniechęcić do zaniżania swoich dochodów, gdyż nie będzie to miało już sensu. Teraz pacjent zawsze może zażądać paragonu za opłacone usługi medyczne,  tak naprawdę to na recepcji takiego prywatnego gabinetu po prostu od razu powinniśmy paragon otrzymać.