Single post
kasa-fiskalna-dla-fryzjera-31247-sm.jpg

Kasa fiskalna dla fryzjera od 2015 roku to obowiązek

Kasa fiskalna dla fryzjera

Kasa fiskalna dla fryzjera

Posiadasz zakład fryzjerski? Korzystasz ze zwolnienia i nie posiadasz w swoim zakładzie kasy fiskalnej? Od 2105 roku przepisy się zmienią. Nawet jeżeli do tej pory korzystałeś ze zwolnienia, ponieważ Twój obrót nie przekraczał rocznie kwoty 20 tysięcy złotych, teraz bez względu na wysokość obrotu będziesz zobowiązany do rejestrowania transakcji przy użyciu kasy fiskalnej. Wszystko po to, by zlikwidować nieuczciwą konkurencję. Niektóre zakłady fryzjerskie nie rejestrują wszystkich transakcji, dzięki czemu zaniżają ceny usług. Uczciwi przedsiębiorcy nie mają wówczas szans z konkurencją. Teraz ma się wszystko zmienić, choć nie ukrywajmy, że wprowadzenie kasy fiskalnej w niejednym zakładzie fryzjerskim to duże obciążenie finansowe.

Kasa fiskalna dla fryzjera to obowiązek dla każdego fryzjera od 2015 roku, a dokładnie od 1 marca 2015 roku. Przewidziano bowiem okres przejściowy, trwający dwa miesiące. Mamy zatem czas na wybór urządzenia, jego zakup i szkolenie. Dobrze poćwiczyć rejestrację na kasie w trybie niefiskalnym. Nie wystawiajmy na próbę cierpliwości naszych klientów i nie ćwiczmy w trybie fiskalnym.

Wato wiedzieć, że pierwszy zakup kasy fiskalnej może łączyć się z częściowym zwrotem kosztów za zakup kasy fiskalnej. Możemy otrzymać z powrotem 700 złotych (ulga wynosi maksymalnie do 90% wartości kasy, którą kupujemy). Przelew otrzymujemy na podany rachunek, który widnieje we wpisie w CEIDG.

Kasa fiskalna dla fryzjera nakłada na niego pewne obowiązki. Oprócz zainstalowania kasy należy regularnie prowadzić ewidencję przy jej pomocy, a każdemu klientowi należy wydać paragon, potwierdzający daną transakcję. Do tych obowiązków dochodzą przeglądy techniczne kasy (nie rzadziej niż co dwa lata ).

Kasa fiskalna dla fryzjera powinna być łatwa w obsłudze, mobilna, lekka i funkcjonalna. Przed zakupem sprawdźmy parametry poszczególnych modeli, by wybrać trafnie. Fryzjer w przerwie pomiędzy kolejnymi klientami nie ma czasu na wertowanie instrukcji obsługi kasy. Stawiajmy na intuicyjną obsługę.