Single post
cukierki-reklamowe-20458-sm.jpg

Cukierki reklamowe w drogeriach

Cukierki reklamowe

Cukierki reklamowe

W dzisiejszych czasach wszystkie praktycznie branże cechują się nasyceniem przedsiębiorstw operujących w ich ramach. Wynika to z rosnących oczekiwań klientów, dzięki którym coraz więcej nowych firm może powstawać. Nasilająca się wraz z tym zjawiskiem konkurencja sprawia, że prowadzenie działań o charakterze marketingowym jest często konieczne, aby utrzymać się na rynku. Działania takie prowadzą także stacjonarne punkty handlowe, w tym drogerie. Jakie konkretnie działania o charakterze marketingowym mogą one prowadzić?

Wymienić tu należy przede wszystkim dystrybucję na ich terenie gadżetów reklamowych. Wśród samych gadżetów jednymi z najpopularniejszych są cukierki reklamowe. Ich popularność bierze się z dobrego smaku, jako że większość ludzi, w tym także klientów drogerii po prostu lubi słodycze i cukierki. Ponadto należy zaznaczyć, że cukierki reklamowe odznaczają się niskimi kosztami produkcji i dystrybucji. Dzięki temu dużo firm, w tym także drogerii (nie tylko sieciowych) może sobie pozwolić na ich dystrybucję na swoim terenie.

Jak wygląda taka dystrybucja? Cukierki, o których mowa, mogą być rozdawane klientom. To z kolei może odbywać się na trzy podstawowe sposoby. Rozdanie wszystkim, którzy przekraczają próg drogerii to pierwszy z nich. Innym sposobem na dystrybucję może być rozdawanie cukierków jedynie tym, którzy dokonają jakiegokolwiek zakupu lub też zakupu na konkretną sumę pieniężną. Jest to najpopularniejsza metoda wśród właścicieli sklepów, ponieważ wówczas gadżety, o których mowa zachęcają ludzi do zakupu, a nie tylko do wejścia do drogerii (czy innego punktu handlowego). Jeszcze inny sposób na dystrybucję cukierków to po prostu wystawienie ich do swobodnego częstowania się, w miejscu widocznym.

Ważne jest to, że po pierwsze cukierki reklamowe są darmowe dla klientów, a dla producentów i dystrybutorów nie oznaczają znaczących kosztów, o czym mowa wyżej. Koszty te także przeważnie się szybko zwracają. Aby tak się stało,cukierki muszą mieć nadrukowane odpowiednie treści na opakowaniach. Nadrukiem takim może być logo drogerii, jej nazwa, ewentualnie także może to być motyw graficzny lub hasło reklamowe. Tutaj jednak należy pamiętać, że niewielka powierzchnia cukierków jest pewnym ograniczeniem i utrudnieniem jednocześnie.